Dom i wnętrze

Brama przesuwna – nowoczesne rozwiązanie cieszące się dużym zainteresowaniem klientów

Brama, która jest naturalną częścią ogrodzenia to jeden z pierwszych elementów, z jakimi spotykają się nasi goście. Jest ona często używana – nawet do kilku razy dziennie. Przy takiej częstotliwości użytkowania bardzo ważne jest zapewnienie jak największej wygody przy jej użytkowaniu. Niezwykle istotne jest, aby nasza brama stworzona była z wytrzymałych materiałów wyglądając przy tym jak najbardziej estetycznie. Nie bez znaczenie jest również system otwierania naszej bramy – czy jest to nowoczesna konstrukcja przesuwna, czy jednak bardziej tradycyjna, otwierana do wewnątrz. Na stronie www.euro-fences.pl możemy zapoznać się ofertą tejże firmy oraz znaleźć wiele interesujących nas modelów bram wjazdowych.

Jaką bramę wybrać?

Klasyczna brama dwuskrzydłowa jest dobrym, tradycyjnym rozwiązaniem. Lecz ciągłe zamykanie oraz otwieranie takiej konstrukcji generuje dodatkowy czas, który w dzisiejszym świecie jest na wagę złota. Również posiadając bramę dwuskrzydłową konieczne jest każdorazowe opuszczanie pojazdu jeżeli chce się wjechać lub opuścić posesję. W przypadku bramy przesuwnej wszystkie te czynności okazują się dużo prostsze – wystarczy użyć pilota, a bez wychodzenia z samochodu będziemy w stanie w szybki sposób przenieść się na teren działki lub z niej wyjechać. Konstrukcje, do obsługi których wymagany jest jedynie pilot są również niezwykle solidne. Wykonane są najczęściej ze stali, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Bramy dwuskrzydłowe również mogą być wykonane z tego rodzaju tworzywa, jednak sam fakt, że każdorazowo trzeba je otwierać i zamykać, powoduje, że często uderzamy skrzydłami o siebie powodując małe, na pierwszy rzut oka niezauważalne ubytki.

Czy istnieje rozwiązanie idealne?

Można uznać, że trwalszym oraz bardziej wygodnym rozwiązaniem będzie zakup bramy przesuwnej. Niestety, taki wybór będzie wiązał się z większymi kosztami niż byłoby to w przypadku bramy dwuskrzydłowej. Również w przypadku awarii konstrukcji wyposażonej w nowoczesne rozwiązania elektroniczne nie będzie możliwe jej użytkowanie. Niestety, nie istnieje rozwiązanie idealne i zanim zakupimy bramę wjazdową będziemy musieli zastanowić się nad wadami oraz zaletami poszczególnych modeli. Zawsze możemy skorzystać z pomocy fachowych firm takich jak Euro Fences których przedstawiciele pomogą nam w wyborze interesujących nas produktów.