Dom i wnętrze

Czym jest badanie termowizyjne?

Na wykonanie pomiarów termowizyjnych decyduje się coraz więcej osób. Metoda ta zyskuje na popularności między innymi dlatego, że dzięki niej możliwe jest wykrycie błędów w sztuce budowlanej. Na korzyść takiego badania przemawia również fakt, że oprócz szerokiego zastosowanie w budownictwie sprawdzi się również w takich branżach jak ciepłownictwo, przemysł czy informatyka. Warto również obalić często pojawiający się mit, jakoby zamówić wykonanie audytu termowizyjnego mogła jedynie firma budowlana, co jest oczywiście nieprawdą.

Kto może wykonywać badanie termowizyjne?

Obecnie na rynku istnieje sporo firm zajmujących się wykonywaniem pomiarów z użyciem kamery termowizyjnej. W konsekwencji tego osoba mieszkająca np. w Łodzi nie jest zmuszona zamawiać przedstawicieli firmy mającej swoją siedzibę w Warszawie bądź innym oddalonym o sporą odległość miasta i dodatkowo opłacać koszty zakwaterowania bądź podróży. Na terenie województwa łódzkiego funkcjonują firmy posiadające odpowiedni sprzęt oraz uprawnienia do wykonywania badań termowizyjnych. Jedną z takich firm jest Unicon, mający swoją siedzibę w Pabianicach. Większością pomiarów termowizyjnych na terenie Polski zajmują się właśnie firmy o podobnym specyfice jak przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę zaledwie kilkanaście kilometrów od Łodzi. Na stronie www.unicon-termo.pl można znaleźć dokładne informacje na temat tego jak od podszewki wygląda procedura wykonywania badania termowizyjnego.

Jakie korzyści przyniesie mi wykonanie pomiarów termowizyjnych?

Kamera termowizyjna wykrywa wszelakie defekty budowlane z dokładnością do punktu w którym występuję jakiś przeciek bądź nieszczelność. Dzięki temu profesjonaliści będą w stanie wykonać prace modernizacyjne i przyczynić się do obniżenia kosztów ogrzewania w przyszłości.