Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa – zabieg wciąż niekonwencjonalny czy już powszechny?

Depilacja laserowa Śląsk – Skinline, zwana jest również laserową epilacją. Przenikająca wiązka światła lasera wnika w cebulkę włosa i doprowadza to trwałego pozbycia się niechcianego owłosienia. Jakiś czas temu brzmiało to wręcz niewiarygodnie, a wiele osób taką formę depilacji traktowało z przymrużeniem oka. Dziś mówi się o niej coraz więcej, coraz częściej można spotkać jej reklamy, a także coraz więcej gabinetów proponuje ją w swoich ofertach.

Dlaczego jest polecana?

Jako główną zaletę, jednocześnie wyróżniającą ją od innych metod depilacji uznaje się jej skuteczność i trwałość. Ponieważ niszczony jest mieszek włosowy, nie jest możliwe, by włosy odrastały. Co więcej, kłopotem przestają być również wrastające pod skórę włoski, które są zmorą innych form depilacji. Jak przyznaje wielu użytkowników laserowe usuwanie włosków jest mniej bolesne niż depilacja woskiem czy depilatorem. Natomiast dla osób, które własny próg bólu określają bardzo nisko istnieje możliwość dodatkowego znieczulenia, by zabieg nie był kojarzony z nieprzyjemnym doznaniem. I wreszcie zaleta, która jest równie pożądana – oszczędność czasu. Po serii zabiegów na zawsze można zapomnieć o nielubianym rytuale golenia nóg i pach.

A co z bezpieczeństwem?

Depilacja laserowa jest powierzchniowa i nie narusza ciągłości skóry. Jest metodą bezinwazyjną i całkowicie bezpieczną. Ponieważ nie uszkadza delikatnej skóry, może być wykonywana w miejscach wrażliwych, takich jak górna warga czy okolice bikini. Ewentualne wątpliwości w gabinecie mogą rozwiać specjaliści, którzy dokładnie znają wszystkie przeciwwskazania wykluczające z zabiegu. Prócz tego gwarancję daje również nowoczesny sprzęt, który jest pewnikiem braku komplikacji.