Dom i wnętrze

Dywany i modne motywy florystyczne

Motywy florystyczne od lat pożądane są w dekorowaniu wnętrz. Powodem może być między innymi ich uniwersalność. Pasują bowiem do wielu stylów aranżacyjnych – prowansalskiego, romantycznego, nowojorskiego czy industrialnego. Są niezwykle popularne, potem na jakiś czas o nich zapominamy, by ponownie wrócić do nich za jakiś czas i otoczyć się naturą. Desenia roślinne zdobią tekstylia, w tym również dywany. Warto zatem wiedzieć, jak nienachlanie przemycić je do swoich domów i mieszkań.

Najnowsza moda

Współcześnie roślinne motywy są niezwykle wyraziste i dominujące. Duże florystyczne wzory goszczą w katalogach wszystkich wiodących firm – na tapetach, obrazach, tkaninach i dywanach. Obecnie najpopularniejsze są akcenty z roślinami egzotycznymi, takimi jak palmy, bananowce, cytrusy czy ananasy. Aby ocieplić wnętrze doskonałym pomysłem będzie zakup dywanu, np. na www.carpetoutlet.pl w motywy roślinne w rozmiarze XL. Wzory drobne obecnie przeszły bowiem do lamusa.

Jak zaaranżować wnętrze?

Aby ocieplić wnętrze, prócz dywanu, np. od Carpet Outlet, warto również wykorzystać florystyczne zasłony, poduszki, narzuty czy koce. Całość można również uzupełnić żywymi roślinami. We wnętrzach mieszkań doskonale sprawdzą się dekoracyjne drzewka cytrusowe oraz monstery o efektownych liściach. Akcenty roślinne są chętnie wykorzystywane, gdyż z uwagi chociażby na soczyste kolory przywołują na myśl letnie chwile, przyciągają uwagę gości, a u domowników pozytywnie wpływają na nastrój, napawając ich dodatkową energią. Wzory florystyczne mogę pełnić rolę uzupełniające lub być motywem przewodnim całej aranżacji – wszystko zależy od naszej wyobraźni.