Motoryzacja

Ford i jego najbardziej znane modele

Z pewnością możemy uznać, że Henry Ford zrewolucjonizował przemysł motoryzacyjnym, a tym samym zmienił nasze życie. Wprowadzenie na rynek praktycznych samochodów w przystępnej cenie było ogromnym krokiem na przód. Amerykański konstruktor tworząc pierwszą ruchomą linię montażową oraz techniki masowej produkcji, ustanowił również standardy światowej produkcji przemysłowej XX wieku. Dziś firma Ford jest jednym z najbardziej uznanych, nagradzanych i cieszących się szacunkiem ekspertów i zwykłych użytkowników producentem różnego rodzaju pojazdów. Poznajmy najpopularniejsze modele.

Najlepsi z najlepszych

Biorąc pod uwagę popularność samochodów Ford w skali światowej pierwsze miejsce zajmuje seria F – powszechne w USA pick-upy, produkowane w kilku rozmiarach – od najmniejszego F-150, po największego F-450. W niewielkiej ilości są one także dostępne na rynku europejskim. Drugie miejsce to światowej sławy kompaktowy Ford Focus. O jego sukcesie świadczy fakt, że sprzedawany jest na wszystkich rynkach (poza Afryką). Na trzecim miejscu uplasował się kultowy już Ford Fiesta, zaś na czwartym średniej wielkości SUV Escape, znany w Europie jako nowy Ford Kuga. Top piątkę zamyka natomiast Ford Fusion, czyli amerykański odpowiednik europejskiego Mondeo (nie licząc kilku drobnych zmian).

Pozostała piątka wspaniałych

Idą po kolei, szóste miejsce w światowym rankingu popularności samochodów marki Ford, zajmuje SUV Explorer (w Europie dostępny wyłącznie na rynku rosyjskim). Miejsce siódme zdobywa europejska Kuga, zaś ósme niekoniecznie popularny na naszym kontynencie mały SUV EcoSport. Pozycja dziewiąta to Ford Edge, wprowadzony w zeszłym roku również do polskich salonów Forda. Wreszcie na koniec wielkie zaskoczenie, czyli sprzedawany jedynie w Chinach Ford Escort.

Sprawdź ofertę salonu forda na http://www.ursyncar.pl/