Dom i wnętrze

Istota ubezpieczenia ładunku w przypadku przeprowadzek domowych

Przeprowadzasz się z ciasnego mieszkania w bloku z wielkiej płyty w centrum miasta do wymarzonego domu z ogródkiem na obrzeżach, niemal pod lasem? W czasie studiów i pierwszych lat pracy zawodowej w wynajmowanych czterech ścianach udało Ci się zgromadzić nie lada dobytek? Zastanawiasz się jak wszystkie mniej lub bardziej cenne rzeczy bezpiecznie przetransportować do wyczekanego, wreszcie własnego lokum? Prócz sterty ubrań, pościeli, poduch i mebli masz do spakowania zastawę kuchenną – elegancki zestaw obiadowy i delikatne szkła, a także pamiątki rodzinne, obrazy i inne elementy dekoracji wnętrz? Przede wszystkim zadbaj o firmę transportową, która tak jak Aston Partner dodatkowo zapewni Ci ubezpieczenie rzeczy osobistych.

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia ładunku?

W czasie załadunku, transportu i rozładunku tak naprawdę może wydarzyć się wszystko. Niestety mimo wielu starań firmy transportowej, czasami nikt nie jest w stanie zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. Z tego względu warto skorzystać z ubezpieczenia, które w razie nieprzewidzianych okoliczności zagwarantuje Ci, że otrzymasz część lub całość wartości dóbr, które były przemieszczane. Oczywiście, żadne pieniądze nie zastąpią Ci rodzinnych pamiątek, zgromadzonych przez lata rzeczy, jednak będą swego rodzaju rekompensatą, dzięki której na nowo urządzisz swój dom.

Co daje ubezpieczenie ładunku?

Przede wszystkim ubezpieczenie samej przeprowadzki w odróżnieniu od ubezpieczenia właściciela domu, w razie jakiegokolwiek wypadku w momencie załadunku, transportu lub rozładunku pokryje również koszty przenoszonych rzeczy. A zatem, jak czytamy na www.astonpartner.pl ubezpieczenie pokrywa utratę oraz uszkodzenie rzeczy podczas transportu z jednego punktu do drugiego. Ochrona ta obejmuje nie tylko transport lądowy, ale również morski i powietrzny. Polisy są dopasowane do indywidualnych potrzeb.