Zdrowie i Uroda

Jaki puder wybrać?

Jednym z najczęściej używanych kosmetyków do twarzy jest puder. Wiele kobiet nie wychodzi bez niego z domu. Sklepy kosmetyczne, jak Drogeria Lilaróż, mają w ofercie różne jego rodzaje. Część kobiet jest zwolennikiem pudrów sypkich, a część w kamieniu. Jedne wybierają matujące, inne rozświetlające. Wyboru należy też dokonać miedzy pudrem dającym kolor a transparentnym. Nie każdy kosmetyk bowiem sprawdza się u wszystkich, każdy ma inne właściwości. Przy tak szerokiej ofercie warto wiedzieć, czym kierować się dokonując wyboru.

 

Sypki czy w kamieniu?

Puder sypki, dostępny na przykład na www.drogerialilaroz.pl.  ma formę sproszkowaną. Niektórzy twierdzą, że jest on dość trudny w aplikowaniu. Trzeba uważać, gdyż ma on tendencję do pylenia, zatem należy delikatnie omieść nim twarz, nabierając jego niewielką ilość na pędzel. Alternatywą jest puder kompaktowy, czyli w kamieniu. To forma sprasowana, nieco bardziej poręczna. Aplikuje się go przy pomocy pędzla lub (często dołączonej) gąbeczki.

 

Kolorowy czy transparentny?

Puder kolorowy, jak wskazuje już sama jego nazwa nadaje skórze koloru. Należy umiejętnie dobrać odcień do swojej karnacji, by twarz nie była zbyt brązowa, pomarańczowa lub zbyt blada. Przy jego wyborze należy też pamiętać, że musi on współgrać swoim odcieniem z podkładem. Chociaż gama kolorów jest zazwyczaj bardzo szeroka, to nie wszystkie kobiety są w stanie dobrać odpowiedni odcień do swojej skóry. Problem ten dotyka najczęściej osób o bardzo jasnej karnacji. Idealnym rozwiązaniem dla nich są zatem pudry transparentne, które nie nadają żadnego koloru, a zatem nie zmieniają też odcienia podkładu. Zazwyczaj są one białe lub jasnobeżowe.  

 

Matujący czy rozświetlający?

Puder matujący używany jest przez osoby o tłustej, świecącej się cerze. Wybierany jest także przez kobiety z problemami skórnymi czy z widocznymi naczynkami. Z kolei puder rozświetlający jest doskonałym wyborem dla tych, których cera nie ma żadnych mankamentów, a celem jest nadanie jej blasku, rozświetlenie.