Pozostałe

Japonia zwiedzanie

Japonia to wyjątkowe miejsce, zwane również „Krajem Wschodzącego Słońca”, które obfituje w wyjątkowe zabytki oraz bajeczne krajobrazy. Możemy znaleźć tu zarówno nowoczesne i najbardziej zaludnione dzielnice na świecie, ale także miejsca, które swoją naturą, ciszą i spokojem pozwalają na doskonały wypoczynek. Warto także zapoznać się z lokalną kuchnią, która uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. Jakie miejsca muszą więc koniecznie znaleźć się w naszym planie?

Jeśli celem naszej podróży jest Japonia zwiedzanie Hiroszimy jest jedną z najciekawszych atrakcji. Miasto zostało całkowicie zniszczone przez atak bomba atomową, dlatego też odwiedzenie tego miejsca wywołuje w każdym człowieku silne emocje. Każdego roku obchodzone jest tu święto zrzucenia bomby na miasto, które wiąże się z puszczaniem tysięcy kolorowych lampionów wraz z nurtem rzeki. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia są pałace i świątynie Kioto – znajdziemy tu ogromną ilość tych budowli, które wiążą się z głębokimi tradycjami. Nieopodal Kioto znajduje się miejscowość Nara, w której znajdziemy jedną z najpopularniejszych świątyń w Japonii – Todaiji. Kiedy znajdujemy się w takim kraju jak Japonia, zwiedzanie powinno być dostosowane do naszych oczekiwań. Dla osób, które preferują miejsca bardziej cywilizowane i fascynuje ich tutejsza współczesna kultura, poleca się dzielnicę Harajuku, która znajduje się w Tokio. Tutaj każdego dnia na ulicach spotykają się tysiące osób w różnym wieku, przy czym każda z nich zaskakuje swoim wyjątkowym, a często też dziwnym wyglądem. To także doskonałe miejsce na zakup czegoś oryginalnego.

Dla miłośników turystyki górskiej polecamy szczególnie odwiedzenie góry Fuji, która jest jednocześnie symbolem Japonii, a także najwyższą górą w kraju. Jej wyjątkowo symetryczny stożek nadaje jej bardzo regularnych kształtów, co powoduje, że Fuji często pojawia się w filmach, malarstwie, a także fotografii. Góra jest jednocześnie aktywnym wulkanem, jednak ostatni wybuch miał miejsce ponad 300 lat temu.