Dom i wnętrze

Co oznaczają symbole na sztućcach ze stali szlachetnej i jak dbać o taki zestaw?

Masz dość tego, że podczas uroczystych kolacji na stole każda łyżka jest inna, widelec ma odmienny kształt, jedne noże są z ząbkami a drugie bez? Wreszcie zdecydowałaś się na zakup nowego kompletu sztućców? Poszukujesz eleganckiego zestawu, w którym prócz podstawowych elementów znajdą się również sztućce serwingowe, takie jak łyżki do sałaty, do sosu, widelczyki do śledzi, chochla do zupy itd.? Chciałabyś, aby sztućce mimo dość luksusowej stylistyki były łatwe w pielęgnacji, tzn. by możliwe było ich mycie w zmywarce? Wybierz dobrej jakości stal szlachetną (nierdzewną) marki Hefra!

Oznaczenia na sztućcach ze stali

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, co do zakupu konkretnego kompletu sztućców, sprawdź symbole umieszczone z tyłu trzonka każdego z elementów. Jak podaje www.hefra.pl najlepiej, abyś znalazła tam symbol „18/10”, który podpowiada Ci, że w stali jest odpowiednio 18% chromu i 10% niklu. Nadają one łyżkom, nożom i widelcom ładnego połysku, dają efekt satynowej gładkości, podwyższają odporność na ciepło, korozję i plamy, zmniejszają ryzyko zarysowań oraz utwardzają stal. Wobec tego, sztućce są wytrzymałe i błyszczące, dzięki czemu m.in. można z czystym sumieniem myć je w zmywarce.

Pielęgnacja sztućców stalowych

Jeśli już weszłaś w posiadanie wymarzonego kompletu sztućców wykonanych ze stali szlachetnej, pora dowiedzieć się, jak o nie dbać, aby przetrwały wiele lat. A zatem, rdzawe plamy, możesz zwalczać roztworem kwasku cytrynowego lub specjalnymi środkami do czyszczenia stali. Po każdym myciu, powinnaś wycierać je do sucha miękką ściereczkę. Wówczas na sztućcach nie będą powstały żadne przebarwienia, ani też nie będą one korodowały.