Biznes

Piekarnia od kuchni

Chleb zwłaszcza w naszej polskiej kulturze ma znaczenie szczególne. To coś więcej niż jeden z wielu produktów spożywczych. Dla większości ludzi na świecie jest podstawą żywienia. Jemy go na śniadanie i kolację, w domu i poza nim. Codzienne wstępujemy do ulubionej piekarni po świeżą i pachnącą porcję wypieku. Pewnie zastanawiasz się teraz co zrobić, aby klienci przychodzili właśnie do twojego zakładu. Jak zyskać ich zaufanie, czym przekonać, jak zwabić. Twoje pieczywo musi być oczywiście najlepsze. Zanim jednak zabierzesz się za przygotowywanie ciasta i pieczenie musisz pomyśleć o odpowiednim zaopatrzeniu twojej piekarni. Potrzebować będziesz bowiem wysokiej klasy nowoczesnego sprzętu oraz kilku istotnych akcesoriów. Musisz wybrać hurtownię, która wszystko to ci zapewni.

Meble

Zacznij od początku, czyli od urządzenia swojej kuchni. Zadbaj o jej funkcjonalność. Pamiętaj o stołach, zlewach, wózkach do studzenia bułek i chleba oraz wózkach transportowe. Nie zapomnij przy tym o witrynach i regałach wystawowych.

Urządzenia i sprzęty

Oczywiście to jakim sprzętem powinieneś dysponować zależy od oferowanego przez ciebie rodzaju wypieków. Za podstawowe wyposażenie piekarni przyjmuje się piec piekarniczy, różnego rodzaju blachy i formy na wypieki, tace wystawowe, koszyki i foremki do garowania, wałki do rogali, łopaty piekarskie i drewniane drążki, szczotki piekarskie oraz wymiatacze do pieca. Ważnym aspektem jest także posiadanie krajalnicy do chleba, gdyż w dzisiejszych czasach klienci częściej decydują się właśnie na kupno pokrojonego pieczywa.

Strój piekarza

Na koniec zadbaj o odpowiedni ubiór piekarski. Nakrycie głowy w postaci czapki, furażerki, beretu lub toczka oraz ochronne rękawice, fartuch i zapaska nie tylko zabezpieczą piekarza przed ewentualnym poparzeniem, ale również zapewnią czystość w pracy.

Zobacz co może zaoferować Ci hurtownia cukiernicza Savpol