Zdrowie i Uroda

Pływać każdy może!

Do dziś żałujesz, że jako dziecko, a później jako nastolatka nie nauczyłaś się pływać? To dlatego zadbałaś o to, by twoje dzieci od małego miały kontakt z wodą i regularnie uczęszczały na zajęcia na basenie? Zastanawiasz się, czy jest jeszcze chociaż cień szansy na to, że i ty będziesz w stanie utrzymać się na powierzchni i opanujesz ruchy w wodzie. Czy nie jest już za późno? Uważasz, że pływanie po prostu musi być rzeczą niezwykle przyjemną i odprężającą? Chciałabyś w takiej formie zatroszczyć się o swoje ciało, zdrowie oraz kondycję fizyczną? Nie ma chwili do stracenia!

Nauka pływania dorosłych – czy możliwe?

Bardzo dużo osób w wieku dojrzałym zastanawia się czy nauczenie się pływania jest jeszcze możliwe. Absolutnie niepotrzebnie, gdyż odpowiedź brzmi „tak”. Kluczem do sukcesu jest jednak cierpliwość i wytrwałość, ponieważ opanowanie odpowiednich ruchów prawdopodobnie przyjdzie nieco później niż u dzieci, które z reguły wszystkiego uczą się zdecydowanie szybciej. Z pewnością jednak ci się to uda! Musisz podejść do tego na spokojnie, nie wymagać od siebie zbyt wiele, a także dać sobie czas na oswojenie się z wodą i głębokością. Cały czas myśl o tym, że pływanie ma sprawiać ci radość.

Od czego zacząć?

Zdecydowania najlepszym rozwiązaniem na tym etapie jest nauka pływania pod okiem specjalisty. Do wyboru masz zajęcia indywidualne lub w grupie kilku rówieśników. Niezależnie od tego, które z nich wybierzesz możesz mieć pewności, że pod okiem profesjonalnego instruktora unikniesz błędów prowadzących do wyrobienia nieodpowiednich nawyków oraz przyswoisz poprawną technikę pływania każdym z czterech stylów (klasycznym, kraulem, grzbietem i delfinkiem). Na początku trener będzie pokazywał ci każdy ruch w wodzie i dbał o twoje bezpieczeństwo. Efekty będą zdecydowanie szybciej widoczne. Przede wszystkim liczy się prawidłowa praca nóg, a także komfort i radość płynąca z przebywania w wodzie.

Sprawdź ofertę lekcji pływania na http://www.akademiaplywakow.pl/