Technologia

Praca zdalna – teraz to możliwe

Praca zdalna jeszcze do niedawna była jedynie marzeniem większości Polaków – kojarzona z możliwością pracy z domu lub dowolnego miejsca, daje poczucie niezależności. Obecnie coraz więcej polskich pracodawców daje swoim pracownikom możliwość pracy na takiej zasadzie kilka razy w tygodniu. Możliwe jest to również poprzez zastosowanie nowoczesnych narzędzi, dzięki którym nie musimy być podłączeni do firmowej sieci, aby na bieżąco wyciągać z niej niezbędne informacje. Jakie rozwiązania proponują specjaliści IT?

Skorzystaj z chmury obliczeniowej!

W przypadku pracowników zdalnych ich największym sprzymierzeńcem są chmury obliczeniowe. Do niedawna chmury kojarzone były jedynie z możliwością przechowywania plików na dyskach wirtualnych, a tym samym oszczędzanie miejsca na dysku domowym. Dzisiaj chmura obliczeniowa to coś znacznie większego. Chmury obliczeniowe mogą stanowić platformy, na których stawiane są całe systemy firmowe. Mogą być również udostępniane jako oprogramowanie, z którego będziemy korzystać na zasadzie abonamentu. To rozwiązanie jest szczególnie cenione przez początkujących przedsiębiorców, gdyż koszt wykupienia abonamentu jest znacznie niższy niż kupowanie pełnej licencji na produkt dla firmy. Chmury są także tworzone na specjalne zamówienie firm – taka wirtualna platforma umożliwia łączenie się z nią bez względu na miejsce przebywania. Pracownik może więc mieć wgląd w niezbędne do swojej pracy dane.

Wygodne aplikacje na telefon

Z pewnością pracę zdalną czy też pracę w terenie ułatwią dedykowane aplikacje na telefony. Zadaniem aplikacji jest szybszy i łatwiejszy kontakt ze współpracownikami, możliwość monitorowania procesów zachodzących podczas wykonywania konkretnych zadań zespołowych, kontrolowanie kolejnych postępów nad zadaniem. Aplikacje mogą być tworzone w języku polskim czy angielskim, dodatkowo ich działanie nie obciąża pamięci telefonu. Aplikacje mają być nie tylko pomocne w pracy, ale i stabilne.

Sprawdź ofertę na http://sidgroup.pl/oferta/