Pozostałe

Srebrne prezenty owite narodzinami

 

Kiedy wśród naszych przyjaciół lub w rodzinie pojawia się potomstwo – praktycznie każdy się nim zachwyca. Chcąc uwiecznić piękne chwile robimy maluchom zdjęcia, ale i dbamy o to, żeby miały od nas jakąś pamiątkę. Coś, co będzie przypominało im beztroskie lata życia. Okazji do wręczania prezentów jest wiele – od narodzin, po chrzest, roczek, idąc aż do Komunii Świętej. Co wybrać, aby dziecko było zadowolone i mogło w przyszłości cieszyć się z niezapomnianej pamiątki?

Jaki prezent dla malucha na roczek?

Zacznijmy od tego, że niegdyś idealnym prezentem dla malucha na roczek były grzechotki – uznawane przez w wielu domostwach za symbol magii, który miał chronić dziecię przed siłami nieczystymi oraz odganiać złe sny. Pięknie zdobiony przedmiot stawał się czymś w rodzaju dziecięcego amuletu. Warto podkreślić, że od pokoleń idealnym prezentem dla malucha na roczek był model grzechotek, w którym dominowało złoto oraz srebro. Miały one zazwyczaj kilka różnych kształtów. W wieku XIX stosowano do ich produkcji nieco tańsze materiały, a formy grzechotek były subtelniejsze. Ze stopów metalowych wytwarzano przede wszystkim ludzkie postaci oraz części ciała człowieka. Ponadto, w projektach pojawiały się zwierzęta wraz z mitycznymi stworzeniami, które były wyposażone w gwizdki i dzwoneczki. Do dzisiaj srebrne modele grzechotek przynosi się w prezencie maluchom na roczek.

Oryginalny prezent dla malucha na roczek

Smoczek stanowi nieodzowny symbol dziecięcego wyposażenia i jest jednym z najbardziej oryginalnych prezentów dla malucha na roczek. Najczęściej występuje pod postacią tzw. ‘uciszacza’ jako forma użytkowa. W polskiej tradycji warte uwagi są prezenty dla malucha na roczek w postaci srebrnych smoczków. Srebrny smoczek będzie przepiękną pamiątką oraz bardzo oryginalnym prezentem dla potomstwa.

Wejdź na https://hefra.pl/ i sprawdź propozycje sklepu Hefra na prezent na roczek