Dom i wnętrze

Wełna, bawełna czy materiał syntetyczny – jaki dywan wybrać?

Dywany od wielu wieków stanowią ozdobę różnych wnętrz. Niegdyś zachwycające arrasy były ozdobą ścian. Dziś dywany zdobią głównie podłogi. Ogromnym atutem jest to, że dywany, zakupione na przykład na www.carpetforyou.pl, pasują zarówno do eleganckich salonów, przytulnych sypialni jak i kolorowych dziecięcych pokoi. Są jednym z najpopularniejszych i chyba najstarszych znanych elementów dekoracyjnym w każdym domu. Większość osób, wybierając model dla siebie kieruje się najczęściej wielkością, kolorem czy widniejącym na dywanie motywem. Tymczasem niezwykle istotne jest to, z jakiego materiału wytworzone są kobierce

Dywan syntetyczny

Poliester, polipropylen czy wiskoza, to sztuczne zamienniki materiałów naturalnych. Są bardzo praktycznym i uniwersalnym wyborem, używanym w wielu domach. Nie są może tak miękkie w dotyku jak wełna, ale za to odporne na uszkodzenia mechaniczne. Łatwo też się czyszczą. Nie dosyć, że wyróżnia je wysoka wytrzymałość to ze względu na swoje sztuczne pochodzenia są antystatyczne i antyalergiczne.

Dywan z wełny

Wełna jest świetnym izolatorem ciepła, chroni przed utratą temperatury. Dlatego też modele z niej wykonane odgrywają istotną rolę w przypadku zimnych pomieszczeń, o chłodnej stylistyce. Ponadto materiał ten jest miły w dotyku. Wełniane dywany np. od Carpet For You doskonale sprawdzają się praktycznie w każdych wnętrzach, szczególnie tych nowoczesnych o minimalistycznym stylu. Trzeba natomiast uważać na zabrudzenia, które są trudne do czyszczenia. Atutem jest natomiast waga takich dywanów – są one cięższe od innych, a co za tym idzie rzadziej przesuwają się po podłodze.

Dywan z bawełny

Bawełna jest materiałem znanym z pozytywnych właściwości dla zdrowia. Dywany bawełniane są szczególnie polecane dla alergików i osób cierpiących na różnego rodzaju uczulenia. Idealnie też sprawdzają się w każdym domu, w którym zamieszkuje czworonożny przyjaciel. Są one łatwe w czyszczeniu i znacznie tańsze niż np. kobierce wełniane.