Pozostałe

Wyjazd do UK na stałe – o czym musimy pamiętać?

Emigracja wybierana jest przez olbrzymie rzesze Polaków. Wyjeżdżamy przede wszystkim ze względów ekonomicznych: szukamy lepszej pracy, możliwości rozwoju zawodowego. Wielu z nas wyjeżdża również na wniosek dotychczasowego pracodawcy, który proponuje nam wyższe stanowisko za granicą. Jak przygotować się do emigracji?

Dlaczego właśnie Wielka Brytania?

Wielka Brytania to zdecydowanie najczęściej wybierane miejsce na emigrację przez Polaków. Wprawdzie fala wielkiej emigracji miała miejsce w 2006 roku, jednak do dzisiaj żyje w UK duża część Polaków, która wtedy wyjechała z kraju. Wielka Brytania jest wybierana przez nas głównie ze względu na język, którego uczymy się od dziecka. TO dobra podstawa, aby szybko poukładać sobie życie na obczyźnie. Atrakcyjne są także warunki życia: wyższe pensje, możliwość korzystania z ulg podatkowych, niższe podatki.

Nowe życie krok po kroku

Podejmując decyzję o wyjeździe przede wszystkim pomyślmy o zabezpieczeniu dla siebie: mieszkaniu, pracy oraz ubezpieczeniu zdrowotnym. Szczególnie to ostatnie jest ważne – w razie nieszczęśliwego wypadku możemy być pewni, że nasze leczenie będzie refundowane, a my sami wnioskować możemy o odszkodowanie.

Miałeś wypadek na terenie UK? Zajrzyj na stronkę http://www.wypadki.co.uk i walcz o swoje odszkodowanie