Dom i wnętrze

Zapewnij dziecku bezpieczeństwo w mieszkaniu

Dzieci są ciekawskie i gdy tylko zaczną chodzić, każdy zakamarek naszego mieszkania staje się obiektem eksploracji. Należy oczywiście wspierać dzieciaki w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące je pytania, ale przede wszystkim, jako rodzice, musimy dbać o bezpieczeństwo naszych pociech. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak zabezpieczyć mieszkanie przed ciekawskim, stawiające pierwsze kroki szkrabem.

Uwaga! Nie wchodzić!

Są w domu takie miejsca, w których dziecko może przebywać tylko pod naszym nadzorem, a jeśli nie możemy się nim zająć, powinniśmy – mówiąc wprost – uniemożliwić mu do nich dostęp. Kuchnia jest jednym z nich. Nietrudno tam o nieszczęście, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie bramka do zabezpieczenia wejścia – małe dziecko nie będzie w stanie jej otworzyć i wejść w niebezpieczną przestrzeń. Bramki równie dobrze sprawdzają się w przypadku zabezpieczenia schodów przed maluchem. Dostęp do wszelkich szaf, szafek i szuflad czy nawet piekarnika łatwo ograniczysz za pomocą specjalnych blokad, które ty zdejmiesz bezproblemowo, a dziecko na szczęście nie. W ten sam sposób uniemożliwisz młodemu człowiekowi otwarcie okna. Chyba wszyscy słyszeliśmy w dzieciństwie „nie wkładaj palców do kontaktu”! Dziś nie musimy tego mówić – po prostu zabezpieczmy wszystkie gniazdka przeznaczonymi do tego zaślepkami i nie męczmy naszego potomka ciągłymi zakazami. Warto także nakleić osłony na rogi stołów i komód oraz zakładać malcowi skarpetki antypoślizgowe.

Rodzic jak detektyw

Poza elementarnymi zabiegami poprawiającymi bezpieczeństwo dziecka w domu, możesz spróbować też innych rzeczy. Nie ograniczając swobody latorośli, zachowasz spokój i możliwość dyskretnego obserwowania poczynań ciekawskiego malca. Ciekawym rozwiązaniem jest z pewnością elektroniczna niania, czyli urządzenie, dzięki któremu możesz obserwować, co robi twoje dziecko, a wbudowany mikrofon pozwoli ci komunikować się z maluchem w razie potrzeby. Poza tym dzięki czujnikowi ruchu, występującemu w niektórych modelach, dowiesz się, czy dziecko śpi, czy też potrzebna jest kołysanka. Urządzenia są kompatybilne z popularnymi systemami operacyjnymi w smartfonach. Ponadto możesz kupić specjalną kamerę do monitoringu malucha, która posiada jeszcze więcej opcji niż elektroniczna niania, ale jest też droższa. W internecie znajdziesz wiele produktów, które pomogą ci zabezpieczyć mieszkanie i zapewnić bezpieczeństwo małemu dziecku. Jeśli jednak, mimo szczerych chęci, nie uda ci się zgromadzić odpowiedniej sumy na zakupy, wejdź na chwilówka przez internet i sprawdź, jak możesz zorganizować dodatkowe pieniądze. Co więcej, jeśli potrzebujesz tysiąca złotych na dowolny cel, sprawdź adres http://lowcachwilowek.pl/pozyczka-1000-zl-na-30-dni/ i znajdź ofertę dla siebie.