Dom i wnętrze

Zasłony zaciemniające

 

Właściciele niektórych mieszkań decydują się na pozostawienie „gołych” okien, to znaczy, że nie wieszają firanek, rolet, żaluzji czy zasłon. Są jednak i tacy, dla których takie rozwiązanie sprawia wrażenie wnętrza, które nie jest skończone. Doceniają zatem pomieszczenia, w których okna są udekorowane i są bywalcami salonów, jak np. firany.com.pl, by dekorować również okna w swoich mieszkaniach. Decydują się na różne upięcia firan, na rolety rzymskie bądź zazdrostki. Coraz więcej zwolenników mają również blackout zasłony.

Blackout zasłony – zalety

Niewątpliwie zaletą zasłon zaciemniających jest izolacja, która pozwala utrzymać w pokojach chłód podczas gorącego lata oraz ciepło w mroźne, zimowe dni. Przede wszystkim jednak blackout zasłony umożliwiają zaciemnienie pomieszczenia, co przydaje się właściwie o każdej porze roku. Najbardziej jednak ich właściwości odczujemy latem, kiedy to słońce świeci najdłużej. Dlatego blackout zasłony bardzo często wykorzystywane są w pokojach dziecięcych, by nasze pociechy nie budziły się wraz z pierwszymi promieniami słońca. Dodatkową zaletą jest ich działanie lekko wyciszające od hałasu – tego, co dzieje się na zewnątrz.

 

Do jakiego pomieszczenia pasują blackout zasłony?

W zasadzie można powiedzieć, że blackout zasłony pasują do każdego pomieszczenia – sypialni, salonu czy pokoju dziecka. Niezależnie czy pokoje te będą utrzymane w stylu skandynawskim, prowansalskim czy nowoczesnym, zasłony będą dobrze wyglądały. Z uwagi na swoje właściwości doskonale sprawdzają się w sypialni, gdzie liczy się komfort snu. Dzięki właściwościom termicznym blackout zasłony zapewniają optymalną temperaturę podczas odpoczynku, głównie w letnie, upalne poranki. Przed nadmiernym nagrzewaniem uchronią one również salon. Dzięki ich funkcji zaciemniającej spokojnie można oglądać telewizję, nawet podczas pełnego słońca za oknem. Ponadto, dzięki swej najwyższej jakości blackout zasłony prezentują się bardzo elegancko.