Biznes

Czy zwykła aplikacja może zmienić oblicze Twojej firmy?

O tym, jak istotny z codziennej pracy jest telefon czy tablet nie trzeba przekonywać – wiedzą o tym przede wszystkim przedstawiciele handlowi, których praca to przemieszczanie się z miejsca na miejsce i konieczność bycia w stałym kontakcie z dostawcami czy przełożonymi. Warto przemyśleć stworzenie aplikacji, która sprawdzi się nie tylko podczas pracy mobilnej – tego rodzaju rozwiązania stosowane są już przez wielkie firmy. Dzięki nim pracownicy mogą znacznie lepiej wykonywać swoje obowiązki. Jak tworzone są takie aplikacje?

Produkt szyty na miarę!

Aplikacje tworzone dla firm to produkty projektowane na indywidualne zamówienie. Wiadomo: każda firma to osobna historia, wymagająca dedykowanego produktu. Zanim więc programiści przystąpią do pracy konieczne jest poznanie środowiska marki oraz specyfiki pracy. W tym celu przedstawiciele wykonawcy spotykają się kilkukrotnie z klientem w celu lepszego poznania codziennych problemów z jakimi mogą stykać się pracownicy. Podczas tworzenia aplikacji dla pracowników największy nacisk kładziony jest na komunikację pomiędzy konkretnymi osobami. Dzięki temu praca idzie znacznie sprawniej, a problemy mogą być rozwiązywane nawet bez konieczności bezpośredniej rozmowy. Aplikacje mobilne dla firm to także szansa na lepsze zsynchronizowanie pracy różnych działów.

Jak przebiegają prace nad stworzeniem aplikacji?

Do stworzenia aplikacji konieczna jest współpraca kilku specjalistów: informatyków, programistów, grafików komputerowych i testerów. Finalny produkt przekazywany jest klientowi i obserwowany podczas użytkowania. Zamawiający może liczyć na pełne wsparcie twórców i pomoc przy ewentualnych problemach. Produkt może być również stale unowocześniany i rozbudowywany, aby lepiej służyć użytkownikom.

Artykuł napisany we współpracy z http://sidgroup.pl